Stare , stare zdjęcia. Wrzucam je po raz kolejny , ale to chyba dlatego ,że strasznie je lubię. Na blogu po raz pierwszy.
W czasie I wojny światowej Zakłady Ostrowieckie zostały w znacznym stopniu zniszczone. W okresie międzywojennym hutę rozbudowano. W zakładzie produkowane były wagony kolejowe, rury lane ośrodkowo, części do parowozów, samochodów, czołgów, armat oraz konstrukcje stalowe. W 1935 spółka Zakłady Ostrowiecke przejęła Warszawską Spółkę Akcyjną Budowy Parowozów. W okresie powojennym nazwę zakładów zmieniono na Hutę im. Marcelego Nowotki. W latach 70. wybudowano nowy zakład metalurgiczny na północno-wschodnich obrzeżach miasta. W czasie największego zatrudnienia w hucie pracowało ponad 17 tys. osób.
Na początku lat 90. nazwa kombinatu została zmieniona na Hutę Ostrowiec. Przeprowadzono restrukturyzację, zmniejszając znacznie zatrudnienie i likwidując stary zakład huty. Część wydziałów wyłączono z kombinatu, tworząc nowe firmy. W 2003 hutę nabyła hiszpańska grupa Celsa. Koncern zainwestował w ostatnich latach w Ostrowcu ponad 300 mln złotych. W planach na 2007 jest budowa nowej walcowni huty.